2023/2024

20. února 2024

Ukázka dravých ptáků

Naši žáci měli možnost zhlédnout letové ukázky dravých ptáků s výkladem o jejich životě, lovu, chovu a krátké historii sokolnictví.


19. února 2024

Finanční gramotnost

V pondělí za dětmi přijela na besedu lektorka z oboru bankovnictví. Navázala na výsledky vstupního kvízu, který děti absolvovaly formou interaktivní hry na tabletech minulý týden. Děti měly možnost „sáhnout si“ na různé bankovky z celého světa, což na ně mělo vpravdě motivační účinky. 😆 Z výukových videí se dozvěděly mnoho zajímavostí, např. jak se v noci do bankomatu doplňují bankovky, jak se vkládají do vkladomatu nebo jak to vypadá v bankovním trezoru. Formou interaktivní hry se děti učily sestavovat rozpočet, uvažovat nad příjmy a výdaji, na co si dát pozor, jak si nepůjčovat … zkrátka o finančních nástrahách ve skutečném světě.

V projektu Abeceda peněz budeme i nadále pokračovat.

#vzděláníproživot#finančnígramotnost#školahrou#odborníkzoboru


19. února 2024

Přehlídka dětských recitátorů

Včera proběhlo školní kolo v recitaci poezie. Blahopřejeme dětem, kterým se podařilo získat přední příčky, ale chválíme moc i všechny ostatní. Předstoupit před publikum s připravenou básničkou není jen tak, je za tím mnoho úsilí i odvahy. Děkujeme také rodičům za to, že dětem pomáhali při pilování básniček! 🏵

Mezi těmi nejmenšími uspěly: 1. místo: Eliška Šebková, 2. místo: Sabinka Žižková, 3. místo: Amálka Majerová.

V I. kategorii získali: 1. místo: Vojta Zelingr, 2. místo: Kuba Černý a 3. místo: Sebík Pokorný.

A v II. kategorii jsou na předních příčkách: 1. místo: Adélka Předotová, 2. místo: Štěpánek Růžička, 3. místo: Natálka Urbanová.


29. prosince 2023

Zpívánky pro DD Kůsov

Malí zpěváčci ze školního souboru udělali ve středu radost klientům domova důchodců v Kůsově. K písničkám přidali i taneček a své diváky vesele naladili.

Děkujeme muzikantům ze skupiny Akvamarín za profesionální nazvučení a přídavný hudební program 🎼🎹🎤.

V příštím týdnu se za vděčnými posluchači chystají žáci z naší ZUŠ 😊.


29. listopadu 2023

Vánoční dílna

Včerejší odpoledne patřilo předvánočnímu tvoření. Nachystali jsme pro děti pracovní stolečky, kde si mohly i s rodiči tvořit různé vánoční dekorace. A přišlo Vás opravdu hodně!

Děkujeme obci Stachy za poskytnutí prostor obecního sálu a Vám všem, kteří jste přišli, za příjemné společně strávené odpoledne.

Budeme se těšit u vánočního stromečku v sobotu od 17 hodin před obecním úřadem 🎄